W klasy gra się małym kamykiem, który popycha się czubkiem buta [...].
Julio Cortazar "Gra w klasy"
Giovanni Agnoloni – Ścieżki Nocy
( 0 )
cena: 29 zł
e-book: 12 zł
Opinie: 1
Dodaj opinię

Opinie:

  • 2018-11-26 15:30:10 od Dagmara:
    Powieść czyta się z ciekawością, równolegle toczy się kilka wątków, które zaskakują i krzyżują się w finale. Urzeka atmosfera tajemniczości i destrukcji w opisie Krakowa. Interesujące wątki filozoficzno-religijne.

Wyślij opinię

Jaką energię skrywa czakram Zamku Królewskiego na Wawelu? Kim jest Luther, android, który budzi się we wrześniu 2025 roku przy zwłokach swojego twórcy na brzegu jeziora nieopodal Lucerny? Macros, informatyczny gigant międzynarodowy, przejąwszy z Berlina władzę, pozbawia cały kontynent energii elektrycznej i Internetu i trzyma w szachu Europę. Na horyzoncie pojawia się mroczna groźba. W Krakowie rozprzestrzenia się tajemnicza mgła, pożerając powoli całe miasto. Gdzieś pośród tej mgły, przemierzanej przez irlandzkiego naukowca teologa poszukującego własnej przeszłości, skrywa się ocalenie. Z pomocą nadciąga Luther i niewidomy programista Christoph Krueger.
Powieść napisana w rytmie poetyki konektywizmu oraz żmudnych duchowych poszukiwań, których celem jest powrót do Źródeł i połączenie z korzeniami Jestestwa. To wędrówka pomiędzy Światłem i Cieniem.

Giovanni Agnoloni – włoski pisarz i tłumacz. Opublikował powieści „Sentieri di notte” (Galaad Edizioni, 2012), „Partita di anime” (Galaad, 2014) oraz „La casa degli anonimi” (Wydawnictwo Galaad, 2014), które stanowią części serii literackiej traktującej o „epoce po upadku Internetu”. Ostatnia książka z tego cyklu zostanie opublikowana we Włoszech na początku 2017 roku.
Autor opublikował trzy eseje nawiązujące do prac J.R.R. Tolkiena.
Wielokrotnie gościł na spotkaniach literackich i festiwalach we Włoszech, Chorwacji, Danii, Hiszpanii, Słowenii oraz Szwecji.
Jest tłumaczem książek Jorge Marii Bergoglia, Amira Valli, Petera Strauba i Noble’a Smitha, a także esejów na temat J.R.R. Tolkiena i Roberta Bolaña.

Wydawnictwo: Serenissima
Numer ISBN: 978-83-946099-0-0
Ilość stron: 220
Papierowa
Elektroniczna
Epub
Mobi
szt.