W klasy gra się małym kamykiem, który popycha się czubkiem buta [...].
Julio Cortazar "Gra w klasy"

Liberum Verbum wchodzi na pokład!

LOGO-LIBERUM VERBUMWydawnictwo Serenissima podjęło działania zmierzające do nawiązania współpracy z innymi wydawnictwami, której celem jest sprzedaż książek z pominięciem pośredników – tak, aby czytelnik miał możliwość dokonania legalnego zakupu książki, zaś wpływy ze sprzedaży zasilały przede wszystkim osoby, które włożyły w jej wydanie najwięcej pracy, tj. autorów, tłumaczy i wydawców, nie zaś niemal wyłącznie dystrybutorów.

Owocem tych starań jest podpisana 27 stycznia 2017 pierwsza umowa o współpracy z wrocławskim wydawnictwem Liberum Verbum, które niniejszym witamy na pokładzie wspólnego przedsięwzięcia!

Czytelników zaś zachęcam do zapoznania się z pierwszą powieścią Zbigniewa Zebara, wrocławskiego prozaika i poety, autora opowiadań i tekstów poetyckich do programu Teatru Wśród Książek z Wrocławia pod tytułem Jest z nami Poeta, który był prezentowany m.in. podczas Krakowskiej Nocy Poezji w 2015 r.

Aktor Tomasz Kwietko-Bębnowski napisał o jego książce:

„Przeczytałem tę powieść jednym tchem. Miałem wrażenie, że oglądam film. Dla mnie, zawodowego aktora, jest jak scenariusz. Wciągnęła mnie od razu, a w miarę zagłębiania się w nią, zacząłem przymierzać się do roli jednego z bohaterów – Miejscowego Głównego Wyznawcy. Ta bez wątpienia negatywna postać jest wyzwaniem, ale ja lubię wyzwania.”

Pozostaje mi życzyć Wam ciekawej lektury,

Serenissima